„Wspólna pamięć” – to hasło pierwszego dnia Zlotu ZHR w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego „Ojczyzno moja, żyj!”. Udział w oficjalnych obchodach, koncert pieśni patriotycznych w Pałacu Działyńskich, kominki w bazach, a na koniec akcja „Łańcuch Bohaterów”!

Na Zlot 100-lecia Powstania Wielkopolskiego zjechało się do Poznania ponad 1000 osób z całej Polski.

Od rana w trzech bazach (A, B,C) trwały przygotowania do kwaterunku uczestników:

Pierwszy dzień zlotu to jednak przede wszystkim udział w oficjalnych obchodach. Wszak to właśnie dzisiaj 27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie! Wśród oficjalnych delegacji na uroczystej Mszy Św. w intencji Powstańców Wielkopolskich w Farze o godzinie 12:30 nie zabrakło także naszej reprezentacji:

Byliśmy obecni także pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich o godz. 16:40, gdzie podjęliśmy się służby porządkowej, honorowej i zabezpieczenia medycznego.

Fot. Magdalena Lehmann

Dzień zakończyliśmy uroczystymi kominkami – równolegle odbyły się aż 3 kominki we wszystkich trzech bazach, które zgromadziły ponad 1000 harcerek i harcerzy!

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na fanpage Zlotu Powstania Wielkopolskiego i wczuj się w atmosferę tych dni!