„Wspólna praca” – to hasło drugiego dnia Zlotu ZHR w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego „Ojczyzno moja, żyj!”. Na początek nauka nowych umiejętności na warsztatach, potem niezwykły koncert, a w międzyczasie pyszne Rogale Marcińskie!

Drugiego dnia zlotu każdy uczestnik miał możliwość zdobywać nowe umiejętności na wybranych przez siebie warsztatach.

Znalazły się wśród nich zajęcia dla zastępowych i wędrowników (prowadzone przez ekspertów), w tym m.in. warsztaty: fotograficzne, filmowe, strzeleckie, teatralne, modelarskie, graficzne, rzeźbiarskie, kulinarne i wiele innych! Więcej o warsztatach dowiesz się tutaj. Nie zabrakło również zjedzenia tradycyjnych Rogali Marcińskich!

Tak wyglądał Stary Rynek na kilka godzin przed przybyciem słuchaczy koncertu „Wielkopolanie śpiewają Niepodległej”. Na koncercie, który współorganizował ZHR, zaśpiewali m.in: m.in. Ray Wilson, Mateusz Ziółko, Rafał Brzozowski, Grzegorz Wilk, Grzegorz Kupczyk i Kasia Cerekwicka. Wystąpił także słynny rockowy zespołu Luxtorpeda oraz Chór Chłopięcy Jacka Sykulskiego.

Koncert poprowadził Tomasz Wolny – prezenter „Panoramy” oraz „Pytania na śniadanie”. Urodzony w Poznaniu dziennikarz skierował kilka słów do uczestników zlotu, których pozdrowił po harcersku:

Dla młodszych uczestników zlotu dzień zakończył się koncertem. Z kolei starsze harcerki i harcerze spotkali się na uroczystym kominku z zaproszonymi gośćmi w Pawilonie Nowej Gazowni.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na fanpage Zlotu Powstania Wielkopolskiego i wczuj się w atmosferę tych dni!