I wojna światowa. Z dzisiejszego punku widzenia są to wydarzenie odległe i zamglone, znane jedynie z podręczników i lekcji historii. Co działo się w sercach i umysłach młodych ludzi idących pod broń sto lat temu? Teatr Oratorium w Warszawie zaprasza uczniów klas ponadgimnazjalnych na bezpłatne pokazy spektaklu „EGO TE ABSOLVO”.

 

„EGO TE ABSOLVO”  to poruszający monodram Huberta Kułacza na podstawie pamiętnika Księdza Pułkownika Józefa Panasia. To opowieść o żołnierskiej przygodzie na szlaku II Brygady Legionów Polskich, w samym środku I wojny światowej. Z dzisiejszego punku widzenia są to wydarzenie odległe i zamglone, znane jedynie z podręczników i lekcji historii. Co działo się w sercach i umysłach młodych ludzi idących pod broń sto lat temu? Ta odległa perspektywa staje się znacznie bliższa, gdy spojrzymy na nią oczami kogoś, kto tam był i widział niknące cienie biegnących na śmierć żołnierzy.

Teatr Oratorium zaprasza uczniów klas ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami na bezpłatne pokazy spektaklu „EGO TE ABSOLVO”, które odbędą się:

22 maja br. w godz. 11:00 i 13:00;

23 maja br. w godz. 13:00 i 18:00 

w Teatrze Oratorium przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie. Jedną z recenzji spektaklu można przeczytać tutaj.

Aby skorzystać z zaproszenia wystarczy skontaktować się z Teatrem Oratorium, wskazując datę oraz godzinę spektaklu, nazwę placówki oraz ilość uczniów wraz z opiekunami. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr. tel: 504 307 407 oraz adresem email: teatroratorium@gmail.com.

Ilustracja do wpisu: Hubert Kułacz. Fot. Borys Bodetko, źródło: teatralnefascynacje.pl. Filmowy trailer spektaklu za: https://vimeo.com/244824104 .