Trwa niesamowita akcja zainicjowana przez małopolskich harcerzy! Na 100-lecie Niepodległości oddajemy za Ojczyznę krew tak, jak przelewali ją w walce nasi przodkowie. Do zakończenia akcji pozostał jeszcze niespełna miesiąc, a licznik wciąż rośnie!

– Akcja  „Przelej krew dla Niepodległej” jest skierowana jest do wszystkich Polaków, którzy chcą czynnie włączyć się w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W szczególności chcemy zachęcić do oddawania krwi harcerki, harcerzy oraz ich rodziny i przyjaciół. Czas na to, aby krwiodawstwo weszło nam wszystkim w krew! – mówi koordynator akcji phm. Paweł Pyzik.

Do akcji włączają się kolejne drużyny, okręgi i organizacje. Na dzień 14 października zebrano już w sumie ponad 124 litry krwi w całej Polsce! Biciu rekordów sprzyja konkurs powiązany z akcją.

Konkurs polega na nakłonieniu jak największej liczby osób do oddania krwi i odbywa się w trzech niezależnych płaszczyznach:
  1. W drużynach.
  2. W Okręgach ZHR.
  3. W jednostkach poza ZHR (do rywalizacji zapraszamy szkoły, parafie, kluby sportowe, kluby studenckie, stowarzyszenia itd.)
Zasady
  1. We wszystkich przypadkach wyłaniamy jednostkę, która nakłoni najwięcej osób do oddawania krwi.
  2. Liczba donacji jest ustalana na podstawie uzupełnianej ankiety dostępnej pod adresem: trzyw.pl/cdd6.
  3. Do konkursu wliczamy krew, osocze, płytki krwi oddane w terminie od 1.01 do 11.11.2018 r.
  4. W konkursie dla drużyn mogą brać udział wszystkie gromady zuchowe, drużyny harcerskie i wędrownicze, kręgi kleryckie i kręgi starszoharcerskie. Hufce, szczepy i związki drużyn nie są traktowane jako drużyny.
  5. By wesprzeć daną jednostkę w konkursie dla drużyn i jednostek spoza ZHR należy przy uzupełnianiu ankiety użyć nazwy, która wyróżni ją na tle innych np. 1 PgDW “Grań”, Polonia w Brukseli czy stowarzyszenie podgórze.pl
  6. By wesprzeć dany okręg należy w ankiecie potwierdzić przynależność do organizacji harcerskiej, a następnie wybrać swój Okręg z listy.
  7. W konkursie dla Okręgów, zachęcamy do wyznaczenia sobie celu (np. Okręg Małopolski podjął wyzwanie 100 litrów na 100 lecie)
  8. Wszystkie bieżące informacje dotyczące akcji będą publikowane na stronie: https://www.facebook.com/przelejkrewdlaNiepodleglej/

Szukasz pomysłów na pracę z drużyną w Roku Niepodległej? Wejdź w zakładkę Inspiracje i sprawdź pomysły na wędrówki, niepodległościowe ogniska i gawędy!