Lwowska Chorągiew Harcerstwa Polskiego na Ukrainie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Rajdzie „Uśmiech Lwowa – Niepodległa 2018”!

Uwaga! Uwaga! Nasza bratnia organizacja – Harcerstwo Polskie na Ukrainie – z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości organizuje wyjątkowy rajd. Wyjątkowy nie tylko z powodu okazji, ale i formuły – nie ma jednej sztywnej daty, można brać w nim udział aż do listopada!

Jak wygląda Rajd?

Rajd jest tak pomyślany przygotowany, aby młody człowiek poznał postacie wielkich Polakówktórych losy związały ze Lwowem oraz ich zasługi w budowaniu podwalin Niepodległej; zrozumiał postawy i poświęcenie swych rówieśników, którzy tak niedawno, bo w 1911 roku, zaczęli życie harcerskie, a w chwili potrzeby Ojczyzny, w roku 1918, chwycili za broń, walczyli i nierzadko oddali swe młode życie za Niepodległą.

Zwycięskie patrole zostaną zaproszone na uroczyste zakończenie rajdu 24 listopada 2018 r.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w Rajdzie „Uśmiech Lwowa – Niepodległa 2018” należy wypełnić ten formularz, a potem ruszyć w drogę! Nie zapomnijcie o mundurach! 🙂

Dlaczego Ukraina?

Harcerstwo Polskie na Ukrainie [HPnU] to jedna z trzech bratnich organizacji obok Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju [ZHPpgk] i Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie [ZHPnL], które podpisały wraz z ZHR porozumienie w roku stulecia odzyskania Niepodległości oraz harcerstwa w Polsce.

Więcej o współpracy z innymi organizacjami i instytucjami w Roku Niepodległej znajdziesz w zakładce Współpraca.