11 listopada w samo południe, od morza do Tatr, zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”. Dołączmy do szczególnej akcji zaplanowanej na ten wyjątkowy dzień przez Program Wieloletni „Niepodległa”!

Hymn Polski zabrzmi 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych w Warszawie oraz podczas wielu mniejszych, lokalnych  obchodach w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji, polskich teatrów, oper i filharmonii.

Ty też możesz przyłączyć się do tej niezwykłej akcji!

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, szkoły, chóry i wszystkich, którzy tylko mają ochotę, by włączyć się w tę niezwykłą akcję.

Aby to zrobić, wystarczy 11 listopada:

  1. Zarezerwować w trakcie oficjalnych uroczystości kilka minut w samo południe, by wspólnie odśpiewać hymn.
  2. Jeśli w danej miejscowości nie odbywają się oficjalne uroczystości, można zorganizować własną akcję śpiewania hymnu i wystosować do władz lokalnych prośbę o jej zorganizowanie w łatwo dostępnych miejscach – przy ratuszu czy na rynku.
  3. Pobrać materiały ze strony „Niepodległej” i dodać informację o wydarzeniu do oficjalnej mapy akcji.

Chcesz sprawdzić gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania będziesz mógł wspólnie z innymi zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”? Kliknij tutaj i wyszukaj najbliższego Tobie organizatora „Niepodległej do hymnu”!

PS. Spot promocyjny akcji „Niepodległa do hymnu” należy do oficjalnych materiałów przygotowanych przez Biuro Wieloletniego Programu „Niepodległa”.