Wieczorem 10 i 11 listopada w całej Polsce zapłonęło 215 ognisk, które zgromadziły 12 tysięcy Polek i Polaków!

Przypomnijmy – Ogień Niepodległości to niezwykły pomysł ZHR na wspólne, ogólnopolskie świętowanie 100-lecia niepodległości Polski. Naszym celem było zjednoczenie z Rodakami we wspólnym przeżywaniu tego niezwykłego dnia. A cóż jednoczy bardziej niż czas spędzony na wpatrywaniu się w ogień, śpiewaniu patriotycznych pieśni i snuciu gawęd?

Początkowo celem było rozpalenie 100 ognisk na 100-lecie Niepodległej. Pierwotnie zakładany cel został osiągnięty już 29 października, kiedy na mapie akcji pojawiło się setne ognisko. Ostatecznie wieczorem 10 i 11 listopada zapłonęło w sumie aż 215 ognisk w całej Polsce, od morza do Tatr!

Zakopane – Tatrzański Okręg ZHR

Od morza do Tatr i to dosłownie – Tatrzański Okręg ZHR zorganizował dla mieszkańców niezwykłe ognisko z widokiem na Giewont! Trzeba było tylko mocno je rozpalić, żeby dostrzec Giewont w ciemnościach nocy…

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca – 3 Pruska Drużyna Harcerzy „Gniazdo” im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”

Przy wspólnym ogniu zgromadzili się także mieszkańcy gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W tej niewielkiej gminie w powiecie krakowskim zapłonęły aż dwa ogniska!

Pionki – Hufce Harcerek i Harcerzy „Darzbór”

Podczas Ognia Niepodległości w Pionkach wspólnie odśpiewano „Rotę”:

Gmina Gościeradów

W gminie Gościeradów (woj. lubelskie) Ogień Niepodległości stał się elementem oficjalnych gminnych obchodów 100-lecia Niepodległości. Wspólne ognisko, podczas którego wspólnie śpiewano patriotyczne pieśni i odczytano historyczną depeszę, zakończyło „Marsz dla Niepodległej”.

Serca rozpalone do „biało-czerwoności”

Nie wiemy, gdzie zostało rozpalone akurat to ognisko, ale możemy być pewni, że wziął w nim udział najprawdziwszy młody patriota:

Chcesz zobaczyć więcej relacji z Ognia Niepodległości? Wejdź na oficjalny fanpage akcji i zobacz, jak płonęły ogniska w całej Polsce!