Wielkopolska Chorągiew Harcerek „Jutrzenka” przygotowała listę pomysłów na wędrówki po Wielkopolsce. Listę nie byle jaką, bo uporządkowaną według „jutrzenkowych” cech, a więc patriotyzmu, ambicji, kreatywności, zaradności, gospodarności, solidności, dbałości o tradycję i więzi rodzinne. Zaczynamy od patriotyzmu!

Droga druhno drużynowa! Oddajemy do Twojej dyspozycji listę inspiracji uporządkowanych według jutrzenkowych cech. Inspiracjami są osoby, wydarzenia, miejsca związane z wielkopolską walką o niepodległość od upadku I Rzeczypospolitej, aż do pamiętnego roku 1918. Może to pomysł na biwak? A może na gawędę? Może o czymś nie wiedziałaś, a chciałabyś zgłębić tę tajemnicę wraz z drużyną? Realizując program “Skry Niepodległości” poszukuj, badaj, poznawaj – czy to z naszymi inspiracjami, czy dodając swoje. Do dzieła!

Uczestnicy strajku dzieci wrzesińskich

PATRIOTYZM:

• Karol Marcinkowski
  • Dezydery Chłapowski (Turew)
  • Edmund Callier
  • 1893 r. – powstanie Związku Sokołów Wielkopolskich
  • 03.05.1848 r. – Jakub Krauthofer-Krotowski ogłosił w Mosinie, a następnie w Kórniku niepodległość Rzeczypospolitej
  • 02.05.1848 r. – zwycięska bitwa pod Sokołowem
  • Hotel Bazar
  • działka we wsi Kaisertreu pod Rakoniewicami, w powiecie wolsztyńskim, którą zakupił Michał Drzymała
  • szkoła we Wrześni

Szukasz pomysłów na letnie wędrówki szlakiem Niepodległej? Wejdź w zakładkę Inspiracje i znajdź trasę dla siebie!