Dokładnie pół roku temu, 15 października 2017 r. Przewodniczący ZHR zameldował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie o rozpoczęciu Programu Niepodległa 1918-2018.

Podczas złazu instruktorskiego w Krakowie, przy grobach dwóch wielkich Naczelników – Tadeusza Kościuszki i Marszałka Józefa Piłsudskiego, ZHR oraz bratnie organizacje harcerskie spoza granic kraju zainaugurowały obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.

W uroczystościach na Wawelu wziął udział także Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą.

Nie każdy o tym wie, ale Program Niepodległa 1918-2018 jest realizowany w ramach Honorowego Protektoratu Prezydenta RP Andrzeja Dudy nad Ruchem Harcerskim w Polsce i poza granicami kraju.

Kto jeszcze wspiera Program Niepodległa? Więcej o współpracy ZHR z instytucjami dowiesz się w zakładce Współpraca.