Harcerze ze 122 Kluczborskiej Drużyny Harcerzy „Tornado” bardzo aktywnie angażują się w wykonywanie zadań w ramach programu „Płomień Niepodległości”. Z okazji święta 11 listopada wzięli udział w niezwykłej rekonstrukcji historycznej obrony Lwowa, zorganizowanej w ich rodzinnym Kluczborsku. Oto ich relacja:

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości obchodziliśmy w Kluczborku hucznie. 10 harcerzy z naszej drużyny wzięło udział w rekonstrukcji historycznej, aby z uczniami technikum i innymi harcerzami oddać hołd walczącym o wolność Polakom. Oddział liczył 10 Legionistów i 10 żołnierzy Błękitnej Armii. Dowódcą oddziału został nasz drużynowy. Oprócz wzięcia udziału w marszu niepodległości na kluczborski rynek zaprezentowaliśmy także pieśń ,,Orlątko” o Jurku Bitschanie na scenie mieszkańcom naszego miasta. Na scenie zrekonstruowaliśmy także odznaczenie Lwowa orderem Virtuti Militari. Dzień wcześniej (10 XI) braliśmy udział w sesji zdjęciowej, która prezentowała sceny walk o niepodległość. Wieczorem 10 listopada spotkaliśmy się z całym lokalnym środowiskiem harcerskim, aby wspólnie rozpalić ogień niepodległości i wsłuchać się w teksty i pieśni opowiadające o budowie niepodległej Polski. To patriotyczne wydarzenie pozwoliło nam przygotować się na przeżycie niedzielnych obchodów setnej rocznicy odzyskania wolności.

Kliknij tutaj i obejrzyj pełen album zdjęć z rekonstrukcji Obrony Lwowa! Jeśli chcesz lepiej poznać 122 Kluczborską Drużynę Harcerzy „Tornado”, wejdź na jej fanpage i dowiedz się więcej o jej działaniach!