Odbudowa harcerstwa żeńskiego, rozwój struktur w chorągwiach, hufcach i okręgach, a może współpraca zagraniczna? O czym napiszesz swój artykuł, droga Instruktorko?

Przypominamy o specjalnym zadaniu dla instruktorek w ramach programu Organizacji Harcerek Skry Niepodległości. Czym jest „Myśli-mapa dla Niepodległej”? To zbiór refleksji i przemyśleń nad szeroko pojętą Niepodległością, wolnością, postawą patriotyczną i obywatelską. Jak pisze zespół „Skier Niepodległości” w specjalnym Liście do instruktorek, sposobem na włączenie się w tworzenie tej mapy jest naprawdę wiele:

Można m.in:

• zorganizować zbiórkę dla grona instruktorskiego hufca, chorągwi itp.,
  • włączyć do próby na stopień instruktorski lub harcerski zadania związane z Niepodległą,
  • uwzględnić ten temat na organizowanym przez siebie kursie,
  • wyruszyć na wędrówkę,
  • napisać artykuł, przygotować wystawę.

Z pomocą w realizacji ostatniego z punktów przychodzą propozycje tematów artykułów i opracowań historycznych. Link do powyższej listy jest zamieszczony na stronie Programu Niepodległa, w zakładce Dla harcerstwa -> Skry Niepodległości -> Garść inspiracji [trzeba zjechać na sam dół strony]. Przypominamy, że termin składania meldunku z zadania „Myśli-mapa dla Niepodległej” został wydłużony do 30 września.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o roli instruktorek w programie Skry Niepodległości przeczytaj koniecznie fragment specjalnego numeru Krajki, który znajdziesz tutaj. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak instruktorki mogą zdobyć sprawność „Skry Niepodległości” kliknij tutaj.

Instruktorska „Myśli-mapa dla Niepodległej” to tylko jedna z map przygotowywanych przez Skry Niepodległości na wielkie 100-lecie. Ciekawi Cię, jak przebiega tworzenie map pozostałych pionów metodycznych? Wejdź na www.skry.zhr.pl i przekonaj się sam!