Już 326 szkół bierze udział w konkursie „Szkoła Niepodległej”! Na uczniów i nauczycieli w całej Polsce czekają intrygujące zadania w ramach pięciu szlaków edukacyjnych. UWAGA! Szkoły mogą rejestrować się jeszcze tylko przez TYDZIEŃ!

Konkurs „Szkoła Niepodległej” organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, które ogłosiło rok 2018 Rokiem dla Niepodległej.

Aby wziąć udział w konkursie, do końca maja zarejestruj szkołę na specjalnej stronie internetowej. Termin 31 maja to czas na rejestrację szkoły w konkursie, potem szkoła będzie miała kilka miesięcy na wykonanie wymaganej w regulaminie liczby zadań. Ważne jest, aby w wykonywanie zadań zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale i całe grono pedagogiczne wraz z lokalną społecznością.

Szlaki

Szkoły wybierają zadania w każdej z pięciu ścieżek edukacyjnych:

Zadania

W każdym ze szlaków należy wybrać odpowiednią ilość zadań:

  • na Szlaku Trzech Świąt Rzeczypospolitej – 2 zadania,
  • na Szlaku Współtwórców Niepodległości – 2 zadania,
  • na Szlaku Żołnierzy Niepodległości – 1 zadanie,
  • na Szlaku Dróg do Niepodległości – 1 zadanie,
  • na Szlaku Pierwszych Dni Wolności – 1 zadanie.

Łącznie należy wykonać 7 zadań. Twoja szkoła może korzystać z puli przygotowanych zadań lub wykazać się własną inwencją. Wszelkie własne propozycje wymagają jednak uprzedniej akceptacji organizatorów.

Szkoły, których zadania zostaną ocenione najwyżej przez Radę Programową Programu Niepodległa 1918-2018 zostaną zaproszone na uroczysta galę wręczenia miana „Szkoły Niepodległej”.

Nie czekaj dłużej – wejdź na szkolaniepodleglej.zhr.pl/rejestruj zgłoś swoją szkołę już dziś! Termin zgłoszeń mija 31 maja!