15 sierpnia osiągnięto założenia akcji „Przelej krew dla Niepodległej”, czyli 100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Polski. Akcja trwa jednak dalej!

– Akcja  „Przelej krew dla Niepodległej” jest skierowana jest do wszystkich Polaków, którzy chcą czynnie włączyć się w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W szczególności chcemy zachęcić do oddawania krwi harcerki, harcerzy oraz ich rodziny i przyjaciół. Czas na to, aby krwiodawstwo weszło nam wszystkim w krew! – tak zachęcał do czynnego wzięcia udziału w akcji jej koordynator, phm. Paweł Pyzik.

Odzew przekroczył jednak wszelkie założenia pomysłodawców i cel akcji udało się zrealizować na długo przed końcem akcji, który był zaplanowany na 11 listopada. Małopolscy harcerze, którzy koordynują projekt, postanowili nie ustępować jednak w wysiłkach i ogłosili, że akcja trwa nadal!

Wciąż można zatem oddawać krew dla Niepodległej, a tym samym brać udział w konkursie!

Polega on na nakłonieniu jak największej liczby osób do oddania krwi i odbywa się w trzech niezależnych płaszczyznach:

 1. W drużynach.
 2. W Okręgach ZHR.
 3. W jednostkach poza ZHR (do rywalizacji zapraszamy szkoły, parafie, kluby sportowe, kluby studenckie, stowarzyszenia itd.)
Zasady
 1. We wszystkich przypadkach wyłaniamy jednostkę, która nakłoni najwięcej osób do oddawania krwi.
 2. Liczba donacji jest ustalana na podstawie uzupełnianej ankiety dostępnej pod adresem: trzyw.pl/cdd6.
 3. Do konkursu wliczamy krew, osocze, płytki krwi oddane w terminie od 1.01 do 11.11.2018 r.
 4. W konkursie dla drużyn mogą brać udział wszystkie gromady zuchowe, drużyny harcerskie i wędrownicze, kręgi kleryckie i kręgi starszoharcerskie. Hufce, szczepy i związki drużyn nie są traktowane jako drużyny.
 5. By wesprzeć daną jednostkę w konkursie dla drużyn i jednostek spoza ZHR należy przy uzupełnianiu ankiety użyć nazwy, która wyróżni ją na tle innych np. 1 PgDW “Grań”, Polonia w Brukseli czy stowarzyszenie podgórze.pl
 6. By wesprzeć dany okręg należy w ankiecie potwierdzić przynależność do organizacji harcerskiej, a następnie wybrać swój Okręg z listy.
 7. W konkursie dla Okręgów, zachęcamy do wyznaczenia sobie celu (np. Okręg Małopolski podjął wyzwanie 100 litrów na 100 lecie)
 8. Wszystkie bieżące informacje dotyczące akcji będą publikowane na jej fanpage’u na Facebooku.

Szukasz pomysłów na pracę z drużyną w Roku Niepodległej? Wejdź w zakładkę Inspiracje i sprawdź pomysły na wędrówki, niepodległościowe ogniska i gawędy!