„Wspólne zwycięstwo” – to hasło trzeciego i ostatniego dnia Zlotu ZHR w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego „Ojczyzno moja, żyj!”. Tego dnia odbyły się dwie niezwykłe gry miejskie – jedna przeznaczona dla najmłodszych uczestników zlotu, druga dla tych starszych i wszystkich Poznaniaków. A na zakończenie otwarta debata historyczna i wielki Bal Niepodległości!

Gra miejska „Śladami Powstania” była skierowana nie tylko do uczestników Zlotu, ale także do mieszkańców Poznania. Podczas gry uczestnicy mogli uświadomić sobie skalę Powstania Wielkopolskiego, przejść ścieżkami, którymi sto lat temu szli Powstańcy Wielkopolscy, minąć budynki, które zdobywali Poznaniacy oraz spotkać bohaterów powstania, którzy życie poświęcili walce o Niepodległą.

Na szlak swojej gry miejskiej wyruszyły także biorące udział w Zlocie zuchy:

Ostatniego dnia zlotu odbyła się także otwarta debata historyczna adresowana do drużyn wędrowniczych, instruktorów oraz wszystkich mieszkańców miasta. Debatę, tak jaki i koncert, który odbył się wczoraj na Starym Rynku, zrelacjonowała w dzisiejszym wydaniu redakcja „Teleskopu”. Program można obejrzeć tutaj.

Zlot Powstania Wielkopolskiego zakończył uroczysty instruktorski Bal Niepodległości, który rozpoczęły dźwięki muzyki Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego:

Więcej o Zlocie Powstania Wielkopolskiego i promowanej przez Zlot akcji Łańcuch Bohaterów znajdziesz na oficjalnej stronie zlotu www.PolskaWielkopolska.zhr.pl .