Dzień jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości już za nami, ale Program Niepodległa 1918-2018 wciąż trwa! Czy pamiętacie o ostatnim, trzecim zadaniu na miano Drużyny NIepodległej?

Przypominamy, na czym ono polegało!

1. Aktywne uczestnictwo 10–11 listopada 2018 r. w obchodach w swojej lub w pobliskiej miejscowości – współorganizowanie z lokalną społecznością albo zorganizowanie dla lokalnej społeczności jakiegoś elementu uroczystości Święta Niepodległości (może to być gra terenowa, śpiewanie pieśni patriotycznych, festyn dla rodzin lub harcerskie stoisko na takim festynie, a może rozpalenie Ognia Niepodległości).
2. Życzenia dla Niepodległej – Nagrajcie trzydziestosekundowy film, w którym złożycie życzenia Polsce Niepodległej. Niech będą one spontaniczne, z serca płynące i angażujące nie tylko harcerki, harcerzy, lecz także lokalne społeczeństwo, z którym wspólnie będziecie świętować. Nagranie z kamery lub telefonu komórkowego załączcie do poniższego formularza będącego meldunkiem z wykonania zadania. Pamiętajcie, że film powinien być nagrany w poziomie i trwać nie dłużej niż 30 sekund. Do uzupełniania formularza i dodania pliku potrzebne jest zalogowanie się na platformie Google.
Meldunek z wykonania zadania – relację z pełnionej służby wraz ze zdjęciami i plik z krótkim filmem z życzeniami dla Niepodległej – należy złożyć do 30 listopada 2018 r., do godz. 23:59, wypełniając formularz dla zuchenek i druhen lub formularz dla zuchów i druhów.