Nadchodzą meldunki z wykonania trzeciego zadania w ramach programu harcerek Skry Niepodległości! Drużyny i gromady nadsyłają pocztą do Kwatery Głównej efekty swoich zmagań.
Ślad Daru – tak nazywało się trzecie zadanie w ramach realizowanego przez Organizację Harcerek programu Skry Niepodległości. Przypomnijmy, że pierwsze zadanie to był Ślad Ognia, czyli pilotaż akcji Ogień Niepodległości, który odbył się 11 listopada 2017 roku. Drugie zadanie, czyli Ślad Mapy polegało na stworzeniu przez każdą drużynę lub gromadę elementu Atlasu Niepodległości, czyli kompendium wiedzy o miejscach pamięci i ważnych dla Niepodległości szlaków wędrówek.
Trzecie zadanie to był Ślad Daru. „Podarować” znaczy podzielić się. W tym zadaniu postawiono przed harcerkami i zuchenkami wyzwanie, by podzielić się swoimi przeżyciami, wiedzą i doświadczeniem z innymi.
  • Zuchenki – miały podzielić się wrażeniami z realizowania Śladu mapy. Specjalne przygotowane przez nich karty zostaną dołączone do Atlasu Niepodległości.
  • Harcerki – miały opracować quest lub grę planszową, będącą pomocą dla nauczycieli historii, opiekuna koła turystycznego, świetlicy szkolnej lub środowiskowej.
  • Wędrowniczki – miały zaproponować lokalnym władzom oznaczenie biało-czerwonym szlakiem wytyczonej przez siebie trasy historycznej oraz umieszczenie jej na stronie internetowej miasta lub gminy.
Spływają meldunki z wykonania tego zadania. Są to gry planszowe, questy oraz zuchowe karty do Atlasu. Najciekawsze gry zostaną wydane, a karty opublikowane przez Organizację Harcerek. Do ich Kwatery Głównej nadchodzą również zdjęcia z wielu ciekawych miejsc, które drużyny odkryły podczas wakacyjnych wędrówek, wykonując fotozwiad.
Interesują Cię Skry Niepodległości? Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie realizowanym przez Organizację Harcerek!